MTÜ Koerteklubi Aktiiv foorum

koerteklubiaktiiv
 
PealehtKKKOtsiRegistreeriLiikmete nimekiriKasutajagrupidLogi sisse

Share | 
 

 Kuulekuse ja kaitse seminar

Go down 
AutorTeade
Kaidi

avatar

Postituste arv : 235
Join date : 14/02/2008

PostitaminePealkiri: Kuulekuse ja kaitse seminar   Laup Märts 08, 2008 4:48 pm

17.-18.05.2008 Kuulekuse ja kaitse seminar Christine Sonberg & Gert Vandermissen (Belgia), Tartu SLK "Uran". Info üleval ka meie kodukal lingi all koolitused. Hinnad on küll krõbedad, aga seminar tundub olevat huvitav. Eks igal maal oma nägu ja belglasi ei olegi enne näinud ja kuulnud. Mina plaanin minna, kas on veel huvitatuid?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.hot.ee/eifela
Kaidi

avatar

Postituste arv : 235
Join date : 14/02/2008

PostitaminePealkiri: Seminarist   Kolm Mai 21, 2008 8:08 am

Üks järjekordne väga asjalik ja huvitav seminar möödas, mis andis palju uusi ideid ja nägemusi koerte koolitusest. Lühidalt võiks kokku võtta, et nemad Christine ja Gert õpetavad koeri ainult skeemi järgi ja jagavad koolituse laias laastus 4 etappi:
1) kutsika koolitus, siin on oluline motivatsioon ja kontakt
2) noor koer 7-14 kuune- asjade treenimine õiges järjestuses ehk kindla skeemi järgi ehk programm nagu nemad ütlevad. See, et kindla programmi järgi treenides on elemendid etteaimatavad ongi nende eesmärk. Harjutuse ennetamist peavad nad isegi positiivseks, sest kui koer teab mida teha ja pakub seda, mida sa kohe temalt nõuad on hea, ainult, et enne peab omaniku loa ära ootama.
3) instinkti ehitamine programmi käigus, siin etapis peavad olema juba põhikäsklused selged, kuid töö siin on veel mäng. Eesmärgiks on siink, et koer loob endale elementide soorituse käigus instinkti. Siin etapis tuleb juurde juba ka sund ja seda kaasatakse vaikselt juurde ja on tasakaalus kõikide teiste elementidega. Siin peab olema motivatsioon ja korrektsioon ehk parandamine, mis on aktiivne. Karistamine ja parandamine ei ole üks ja sama.
4) siin hakkavad koerad võistlusvalmis saama. Treeningplatsil mitte kunagi ei väljuta skeemi raamisest. Kui koeral on mõne elemendiga probleeme, siis parandatakse seda kusagil mujal, mitte treeningplatsil. Siin peab muidugi teadam põhjust, mis koer mingit elementi ei soorita, kui koer ei tea käsklust, tuleb tagasi minna 1 või 2 etapi juurde. Kui koer ei taha täita on õpetus teistsugune. Kuidas panna koer ennast motiveerima- vastus- varieeruv preemia, koer ei tea kunagi , millal preemia tuleb.
Palju kasutavad oma kuulekuses klikkerit. Ja kutsikaga tehakse juba väga palju harjutusi, näiteks 4 kuune kutsikas juba haugub varjes, ainult, et see käib kõik läbi mängu. Siis näiteks, kui koer teeb elementi, aga väga aeglaselt, siis tuleb koera ikkagi premeerida, sest ta sooritas antud käskluse. Kui koer saab aru, et mida kiiremini ta oma hrajutuse sooritab, siis seda kiiremini ta ka preemia saab , siis muutub elemendi sooritus ka kiiremaks. Kui tahetakse aga koera kiirust premeerida, näiteks eseme toomisel, siis ei ole oluline premeeridsa koera ette istumist hantliga, vaid tagasituleku kiirust ja siin pole oluline, kui koer hantli ise maha viskab, kui teda palliga premeeritakse.
Äkki need, kes seminaril käisid, lisavad oma mõtteid ka siia.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.hot.ee/eifela
 
Kuulekuse ja kaitse seminar
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MTÜ Koerteklubi Aktiiv foorum :: Koolitus :: Kuulekuskoolitus-
Hüppa: